muzafferergoz

 Yürekten Merhaba!

 Yaşayarak öğrendim ki! alın teriyle kazanarak yatırım yapmak ve başarmak için bazen insan ömrü yetmeyebiliyor.” Kayağı sevdim. Kayak ile ilgili her zincirde çok emek verdim. (Ankara kayak ajanlığı görevi,  Silahlı kuvvetlerde kayak hocalığı, Uludağ’da Silahlı Kuvvetler Kayak otelinin yapımı ve işletmesi, Kayak Federasyonunun açtığı Temel Eğitim Kamplarında kayak öğretmenliği, Uludağ’da yıllarca kayak öğretmeni) olarak çalıştım. Her gün Sabah saat sekizden akşam saat beşe kadar pistlerde hizmet verdim. Avrupa’nın kayak mabedi olan Avusturya’ da Kayak öğretmenliği kursu gördüm. Binlere varan öğrenciye gerçek anlamda hem kayağı öğrettim hem de dağ kültürü vermeye çalıştım. Bu kadar pratik tecrübeden sonra ülkemizin kayak turizmi potansiyelinde görüş ve öneri sahibi oldum. Kayak sporunda profesyonellik stajı yaptım.
Ülkemizde yaklaşık 54 kayak merkezinde kayak turizmi yapan merkez ve bu merkezlerde yapılan kayak turizmine hizmet veren özel teşebbüsün otelleri oluştu.
Bunun yanında Dünyada Kayak turizminden ciddi paralar kazanan ülkelerdeki otelleri ve organizasyonları izledim, gittim gördüm ve Avrupa’da kayağın nasıl endüstrileştiğini inceledim. Türkiye’de Kayak sporcularının taleplerini iyice öğrendim.
Sonuçta Kayak sporu Türkiye’de pahalı dedirtmeyecek her milimetre karesi kayak sporu ve turizmi için oluşturulmuş bir oteli yıllarca uğraşarak hizmete açtık. Bu sitedeki bilgiler ve otel tam kırk yıl dağlardan gelen tecrübe ve birikimle Muzaffer Hocanın Türk Kayak Sporuna ve turizmine adanmış hizmetidir.


Muzaffer Ergöz

Kayak Hocası
(Muzaffer Hoca)