muzafferer2

KAYAĞIN OLMAZSA OLMAZI

 

 

Kayağın olmazsa olmazı kayak hocalarıdır. Onların bitmez tükenmez çabaları ile kayak severleri eğiterek, anlatarak öğrencilerini otellerin, kayak malzemesi satan dükkânlara sürekli müşteri olarak kazandırmalarıdır.

Bunun yanında şehirlerde bunalmış insanların dağlardaki emin dostlarıdır. ONLAR BİRER TURİZM ELÇİLERİDİR. Bölgenin kayak değerlerini tüm öğrencilerine vererek dağ kültürünü aşılarlar,  Onlar bu zincirin önemli bir halkasıdır.

 

MUZAFFER ERGÖZ  (Muzaffer Hoca) yıllarca Uludağ’da kayak hocası olarak çalışmış, şimdi ise kendisini Türk kayağına Sarıkamış’ta kurduğu tesisle arzuladığı Sarıkamış modelini yaratmak için bu tesisi kurmuştur.

 

 


 

ismailer2

 

 

 

İSMAİL ERGÖZ (İsmail Hoca) O gerçek bir hocadır. Gazi üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulundan mezun olmuş, Almanya’nın en Prestijli okullarından olan (DEUTSCHE SPORTHOCH SCHULE) de kayak ihtisası yapan tek Türk olarak literatürde yerini almıştır.


İsmail Hoca da yıllarca Alman Kayak Federasyonunda kayak hocası olarak görev yapmış. Almanya’nın sevilen kayak hocalarından bir tanesidir.


Onunda en büyük hayali Sarıkamış markasını bir Sn Moritz, bir kitzsteinhorn yapmaktır. Bu tesisin Türk kayak sporseverlerine armağan edilmesinde çok büyük emeği vardır.


KAYAĞIN OLMAZSSA OLMAZI ETKİN, SÜREKLİ, KALİTELİ EĞİTİM VERMEKTEN GEÇER